Engin TUNCER
Yönetim Kurulu Başkanı
Engin TUNCER

11 Nisan 1964 yılında Ankara’da doğan Hasan Engin Tuncer, eğitim öğretim hayatını da Ankara’da tamamladı. Küçük yaşlardan beri iş hayatı içerisinde bulundu, eğitimini tamamlanmasının ardından genç yaşta iş hayatına atıldı. 1995 yılında Ankara Lalahan’da son derece modern, yüksek üretim kapasiteli ve teknolojili Uluslararası GMP (Good Manufacturing Practices) standartlarıyla çalışan fabrikayı hayata geçirdi.

Türkiye’de kültür mirası haline gelmiş Eyüp Sabri Tuncer markasını bir dünya markası yapmak hedefiyle farklı konseptteki markaları bir çatı altında toplayarak sırasıyla Gizli Bahçe, Perfume Jewels ve EST1923 markalarını geliştirdi.

Markaya ve ürünlere olan inovatif yaklaşımı ile sektörün öncü isimlerinden biri haline geldi. 2000’li yılların başında online alışveriş sitesini hayata geçirerek markasının online satış kanalında ilkler arasındaki yerini almasını sağladı. Türkiye’nin ilk Vegan sertifikalı kozmetik markası olan Eyüp Sabri Tunceri, Türkiye’nin dışa açılan markalı kozmetik firması olarak Honk kong’dan, Amerika’ya, Avrupa Birliği ülkelerinden, Mauritius adalarına kadar uzanan elliden fazla ülkeye ihracat yapan ülkemizin alanında bayrak taşıyan kurumlarından biri haline gelmesine liderlik etmiştir.

Doğal konseptiyle ön plana çıkan Eyüp Sabri Tuncer, markaları altında Ecocert serfitikalı içerikleriyle Organik ve Doğal yağlar serisi ürünleri geliştirerek, insan sağlığına ve yaşam kalitesine saygı duyarak sonsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle üretimlerini sürdürmektedir.

Hasan Engin Tuncer, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda ILO (Uluslar arası Çalışma örgütü) tarafından kurulan GAN (Küresel İş başında Eğitim Ağı) Türkiye kurucu yönetim kurulu üyesi, UN(Birleşmiş Milletler) Global Compact Sürdürülebilir kalkınma hedefi Türkiye İmzacısı ve Yönetim kurulu üyesi, Yüzyıllık Markalar Derneği Yönetim kurulu başkanı, Bahçeli FM Yayıncılık A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin Mütevelli Yönetim Kurulu üyeliği ile TACCI (Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Birlikleri Derneği) ve KOCAV (Kültür Ocağı Vakfı) üyeliklerine sahiptir.

Aynı zamanda Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı Profesyonel Çiftçi olarak İzmir Çeşme’de nesli yok olmakta olan sakız koyunu yetiştiriciliğini yaparak ırkın yeniden yaygınlaşması için Ege Üniversitesi ile ortak projeler yürütmektedir. Bununla birlikte Manisa Akhisar’da bulunan 1000 ağaçlık zeytin bahçesiyle bölgede modern ve bilinçli zeytin yetiştiriciliği için eğitimler vererek öncülük etmektedir.

crosschevron-downlayers